fbpx

Pupa w dżinsach

Kupowałam ostatnio dżinsy. Oczekiwań co do nowej pary spodni miałam sporo, z których głównym było, by ładnie leżały na udach i nie podkreślały ich masywności. Kiedy wreszcie znalazłam parę, w której nie wyglądałam jak przerośnięty atleta, okręciłam się przed lustrem i w tym momencie szlag trafił zakupy.  W miejscu, w którym powinnam była zobaczyć moją jędrną i wyrzeźbioną godzinami ćwiczeń pupę (Spinamy poślady! – tak sto razy na godzinę motywuje nas trenerka fitnessu), rozciągała się smętna równina, płaska i szeroka jak lotnisko, sflaczała jak dziecięcy basenik, z którego uszło powietrze.  Gdzie leżał błąd? W kieszeni!  Bo kieszenie – by zakończyć ten przydługawy wstęp – mają ogromny wpływ na to, jak w spodniach, a zwłaszcza w opiętych dżinsach, prezentuje się nasza pupa.

Na początek kilka uwag natury ogólnej:

  • Rozmiar kieszeni powinien być proporcjonalny do rozmiaru pupy. Jeśli Twoje pośladki są małe, unikaj dużych kieszeni, jeśli zaś natura hojnie Cię obdarzyła w tym względzie, wystrzegaj się małych kieszonek, bo dodadzą objętości tam, gdzie byś nie chciała.
  • Ozdobiona kieszeń przyciąga uwagę do pośladków, zatem jeśli pragniesz wyeksponować tę część ciała, pokuś się o hafty, cekiny czy bogate przeszycia. Nie chcesz, by wzrok patrzących podążał w kierunku pupy? Proste kieszenie bez przetarć i kontrastowych przeszyć będą w sam raz.
  • Najlepiej prezentują się kieszenie umieszczone pośrodku pośladka, w jego najszerszym miejscu.
  • Nisko osadzone kieszenie optycznie skracają nogi, mogą sobie na nie pozwolić wyłącznie długonogie kobiety (i mężczyźni).

Ponętna pupa może znaczyć zupełnie co innego dla każdej z nas. Dlatego warto się zastanowić, jakiego efektu oczekujemy. Jeśli pragniesz:

  • optycznie wyszczuplić pośladki, wybieraj kieszenie o trójkątnym zakończeniu; takie, które są naszyte blisko siebie; z ukośnymi przeszyciami; bez przetarć;
  • dodać objętości pośladkom, zdecyduj się na kieszenie z patką i guzikiem lub ozdobami typu cekiny, dżety, ćwieki, hafty, aplikacje; z jasnymi przetarciami; osadzone w centralnym obszarze pośladka;
  • pokreślić krągłości, wybierz kieszenie o zaokrąglonym kształcie, z miękko układającymi się przeszyciami; osadzone blisko siebie, w najszerszej części pupy;
  • spłaszczyć pupę, poszukaj kieszeni kwadratowych, o geometrycznej linii przeszyć; nisko osadzonych.

Skoro tyle zamieszania z tymi kieszeniami, może lepiej wybierać spodnie bez nich? W przypadku dżinsów nie ma o tym mowy! Tylko dziewczyny (tak! wiek jest tu istotny) o idealnie krągłych i jędrnych pupach mogą sobie pozwolić na taki manewr, a i to pod warunkiem, że życzą sobie, by cała uwaga kierowała się na tę część ciała. Pozostałe 99% ludzkości niech koniecznie wybiera dżinsy z kieszeniami, które odpowiednio dobrane, robią kawał dobrej roboty.

Najnowsze

Kasia przed matamorfozą

Metamorfoza Kasi: poznaj bohaterkę

Poznaj Kasię, bohaterkę spektakularnej metamorfozy, którą przeprowadziłam wraz z grupą fantastycznych specjalistek od wizerunku. Metamorfoza Kasi: kim jest bohaterka? Kasia to kapitalna

Czytaj dalej

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookies oraz poznać politykę prywatności.