fbpx

Znajdź swój styl!

Łatwo powiedzieć: znajdź swój styl. Ale jak to zrobić? Na co zwracać uwagę, czego się trzymać, o czym pamiętać w natłoku porad, trendów, tymczasowych mód? I czym właściwie styl jest? Warto poświęcić nieco uwagi temu zagadnieniu, zwłaszcza teraz, na progu nowego sezonu, kiedy nogi same prowadzą do sklepów.

 

Mnóstwo pomysłów, każdy inny. Jak Ty chciałabyś wyglądać?

Najłatwiej określić, czym styl nie jest. Na pewno nie jest podążaniem za modą ani listą ciuchów, które koniecznie trzeba mieć. Z oczywistych względów nie jest kopiowaniem czyjegoś sposobu ubierania się ani odtwarzaniem stylizacji ze sklepowych wystaw. Nie jest ani kompulsywną dbałością o wizerunek ani obojętnym wzruszeniem ramion nad własną garderobą.

Czym zatem jest? Źródło stylu bije w nas samych, jest powiązane z naszymi przekonaniami, wyznawanymi wartościami i pasją. Styl bowiem to wizerunek, jaki prezentujemy światu, nierozerwalnie łączący się ze sposobem, w jaki myślimy o sobie samych. To kanał, jakim wyrażamy siebie w niemożliwy do podrobienia sposób. Luksus bycia sobą. Jeszcze prościej? Proszę bardzo! Stylowy wizerunek to starannie wybrane rzeczy, które podkreślają nasze walory, charakter i indywidualność.

Nie ma więc mowy o szukania własnego stylu bez wcześniejszej refleksji nad tym, jakie naprawdę jesteśmy i co jest dla nas ważne na obecnym etapie życia. To nie jest łatwa praca, ale wykonanie jej daje gwarancję, że nigdy nie będziecie przebrane za kogoś, kim nie jesteście.

Kiedy poznacie siebie i swoje potrzeby, bez trudu wyłowicie z całej masy trendów te, które są dla Was, które Wam służą. Jeśli tego nie zrobicie, Wasza szafa zawsze pełna będzie niepasujących do siebie elementów, kupionych pod wpływem chwili, mody, obniżki ceny. I nie chodzi o to, by nie pozwalać sobie na zabawę wizerunkiem czy manifestowanie różnych odcieni własnej osobowości. Chodzi o to, by nie gromadzić rzeczy, którymi można by obdzielić trzy diametralnie różne kobiety.

Reasumując: najpierw poznaj siebie. A kiedy już wiesz, jaka jesteś i jak chcesz być postrzegana, dużo mierz i mało kupuj. Styl rodzi się powoli. Poniżej znajdziesz kilka dodatkowych porad, które być może uznasz za pomocne. Trzymam kciuki!

  1. Nie musisz trzymać się jednego określonego stylu, np. rockowego czy boho. Obserwuj różne trendy i wyławiaj te rzeczy, które podkreślają Twoją osobowość. Dbaj jednak o spójność – niech Twoje nabytki pasują do siebie nawzajem.
  2. Trzymaj się zasady trójki. Kiedy masz ochotę na nowy ciuch, zastatnów się, czy jesteś w stanie zestawić go z przynjamniej trzema elementami już obecnymi w Twojej szafie.
  3. Nie spiesz się. Daj sobie czas na mierzenie, porównywanie, zestawianie. Nie odkładaj ważnego zakupu na ostatnią chwilę.
  4. Odpuszczaj, kiedy nie jesteś do końca zadowolona. Nie wyrzucaj paragonów, by w razie czego móc oddać nietrafiony zakup.
  5. Jeśli w Twoim życiu zaszła jakaś zmiana zastanów się, czy nie pociąga ona za sobą potrzeby korekty stylu.
  6. Pozwól sobie na błędy – tylko dzięki nim nauczysz się, w czym nie czujesz się najlepiej.

 

Najnowsze

Kasia przed matamorfozą

Metamorfoza Kasi: poznaj bohaterkę

Poznaj Kasię, bohaterkę spektakularnej metamorfozy, którą przeprowadziłam wraz z grupą fantastycznych specjalistek od wizerunku. Metamorfoza Kasi: kim jest bohaterka? Kasia to kapitalna

Czytaj dalej

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookies oraz poznać politykę prywatności.